KİLİMCİ DİYOR Kİ/ Şaban Çopuroğlu ve Elitaş’ın sözleri !


Görüntüleme

Bundan sonra, bu sütundan sizlerle birlikte olacağım. Aslında sizler beni gayet iyi tanıyorsunuz ama bugüne kadar adımızla sanımızla yazdık anlatamadık bundan sonra kilimci olarak yazayım dedim belki anlatabilirim diye düşündüm.

Geçenlerde Mustafa Elitaş “jübilemi yapacağım“  sözleri siyaseten  gözleri, “bir türlü eskimeyen“ eskilere çevirdi.

Memduh Büyükkılıç, Mehmet Özhaseki, Taner Yıldız, Mustafa Elitaş, Bekir Yıldız, İsmail Tamer, Ahmet Çolakbayraktar, Mehmet Savruk, Serdar Altıntuğ, Hüseyin Beyhan, Yaşar Karayel’in devamı oğul İsmail Karayel….

Kayseri’de Ak Parti milletvekili adaylıkları için bu isimlerden başka isim yok.

Kayseri’de belediye başkanlığı adaylığı için bu isimlerden başka isimler yok.

Kayseri’de belediye meclis üyeliklerinin ilk sıraları için bu isimlerden başka isim yok.

Kayseri’de cukkalı yerler için bu isimlerden ya da bu isimlerin adamı olan isimlerden başka isim yok.

Yeter artık ya !

Yeter !

Ya olan biten çok kirli işler var bu pislik açılmasın ve örtülsün diye herkes birbirinin devamı niteliğinde görevlendiriliyor ya da gerçekten başkasına güvenmeyip, bu işleri kendileri kadar güzel yapamayacaklarını düşündüklerinden dolayı ki, kendilerinden başka kimselere listelerde yer vermiyorlar, verdirmiyorlar, verdirtmiyorlar.(Allem edip kallem edip işin içinden sıyrılıp listelere kuruluyorlar.)

Bu memlekette Ak Partililer hangi noktada biliyor musunuz ?

Diyorlar ki, ”ya bunlar, bizim önümüzü açmıyorlar bari, kendi çocuklarının önünü açsınlar”

Elbette ironi ama, hakikatin fotoğrafı aynı zamanda, bu ironu.

Bu konuda Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu gazeteci İlter Sağırsoy’un bir televizyon programındaki “mevcut isimleri , ilk yapılacak milletvekili seçimlerinde bir kere daha aday olarak listede görmek istiyor mu “ diye sormuştu.

Başkan Çopuroğlu da diliyle dişi arasında “istemiyor” demişti, diyebilmişti.

İşte son olarak artık Ak Parti adına Kayseri’de partinin ABİ’si olması gereken isimlerin başında gelen Mustafa Elitaş hiç beklenmedik bir anda bir açıklama yaparak “artık aday olmayacağını, jübile yapacağını” söyledi. Yani gençlerin önünü açmak lazım manasında konuştu.

Sonrasında sanırım sadece Taner Yıldız’dan ürkek ve kıvrak bir yanıt geldi “zamanı gelince” bakarız demeye getirdi. Bu ismin dışında kimse hiçbir açıklama yapmadı.
Yani herkes yerinden ve koltuğundan memnun ve de ileride tekrar düşünüylorlar ki, Elitaş gibi cesur ve bağlayıcı bir açıklamayı yapıp siyasi jübileye ortak olamıyorlar.

Burada Özhaseki’yi istisna tutmak istiyorum, zira bu ismin aldığım duyumlara göre bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan için ileride daha büyük ve güzel işlere, yerlere düşünüldüğü konuşuluyor. Konuşuluyor derken, sinema çıkışı yapılan film değerlendirmeleri gibi ayak üstü sözler değil bunlar, bildiğiniz kalaklı, kulaklı ve siyaseten kallavi, ticareten de Türkiye’nin tanıdığı iş insanları tarafından dillendiriliyor.

Bu ismin dışında kalanların tamamı; kendi koltuklarıyla ilgili ilk seçimlerde aday olup olmayacaklarını,  daha da açıkçası, Elitaş gibi jübile yapıp yapmayacaklarını açıklamalılar. Ya Taner Yıldız gibi bağlayıcı olmaksızın hala koltukta gözü olan siyasetçi kurnazlığıyla yuvarlak açıklamalar yapacaklar ya da Elitaş gibi babayiğitçe ve mertçe çıkıp gerçek niyetlerini söyleyecekler.

Ama söyleyecekler.

Söylemezlerse de, bizler gazeteciler olarak soracağız.

Fitil Veli Altınkaya’nın köşe yazısında, Altınkaya’nın satırlarında ateşlendi, devamını da diğer gazetecilerin soruları getirecektir.

Olmazsa, Ak Partili seçmenler yine önlerine aynı mönü konulursa, Kayseri’de Ak Parti’ye geçen milletvekili seçimlerde verdikleri, yüzde 20’lik oy kaybı dersinin dozu  daha artırılarak verilecek. Bunu ilk 3-4 sıradaki kökleşmiş yerini korumak için tercih edenler olacak mı, birlikte göreceğiz.

Kaldı 1.5 sene. Zaman dediğin öyle çabuk geçiyor ki, geriye dönüp bakarsanız anlarsınız beyler.

Yazar

KİLİMCİ

0 Yorum:

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *