13 yiğit evladımızı daha bu cennet vatanımızın bağımsızlığı için toprağın bağrına uğurladık. Kalbi vatan sevdası ile çarpan her bir ferdimizin başı sağ olsun. Son olur ümidiyle yaşıyoruz ama ilk olmadığını da biliyoruz. Her şehit haberi taze bir yara açıyor yüreğimizde aslında.


Görüntüleme

Hain terör örgütü pkk bu tarz yaptığı her hamlede veya diğer silahlı ve bombalı eylemlerinde tek bir hedef amaçlıyor. Bunu bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Türkiye'yi parçalayıp yeni bir devlet kurmak. Fakat bu hedefi bilmeyen veya bilmezden gelen bazı çevreler hâlâ neden diplomatik yolların kullanılmadığını veya neden bu kadar zaman beklendiğini dillendirip duruyor.

 

Her meselede olduğu gibi bu meselede de "Oturup beraber bir plan yapalım, bir strateji belirleyelim. Hükümet ile birlikte yan yana durup birlik mesajı verelim. Birbirimize destek olma günü bugün." türünden hiçbir cümle sarfedilmiyor aksine "Hükümet  istifa etse, siyasi bir yönetim boşluğu olsa da yeter ki biz iktidara gelsek. Ülke karışırsa karışsın." türünden niyetlerle televizyon ekranlarından ve sosyal medya hesaplarından çıkışlar yapılıyor.

 

Bu hainlerin hedefi bizi masaya oturtup pazarlıkla bağımsızlığımızı ve bütünlüğümüzü bozmak. Ama o masaya artık oturmayacağımızı hesaba katmadılar. Herhalde yönetimde bugün muhteşem ittifakçılardan biri olsaydı çoktan masaya oturup vatanı böldürmüş olacaktı kanaatindeyim. 

 

Bizde ne hain biter ne de batı hayranları. Sel felaketinde taşan derelerden vaya altyapı hataları nedeniyle vefat eden vatandaşlarımız için bir belediye başkanının istifasını istemek ne kadar doğruysa, bu olayda da herhangi bir yetkiliyi suçlayıp istifasını beklemek de o kadar doğru olur aslında.

 

Onlarca askeri yetkili planı yapıyor, genel kurmay ve savunma bakanının incelemesine tabi tutuluyor. Ardından ilgili devlet yetkilileriyle paylaşıp operasyonun düğmesine basılıyor. Yani onlarca insan bile bile hata yapıyor ve evlatlarımızın canını hiçe sayılıyor. Buna herkes güler.

 

Aslında bizim için normal bir durum. Hukuki bir olay yaşandığında anayasa profesörü kesilen bu tiplerin, şehit haberi gelince de bölgenin tüm şartlarını çok iyi bilen bir planlama ve strateji uzmanı kesilmesi kadar doğal bir durum olamazdı zaten.

 

Rabbimin birliğimizi, dirliğimizi bozmaması, vatanımızı ve milletimizi her türlü bela ve musibetten koruması duasıyla...

Yazar

KOCA GÖBEKLİ ADAM

0 Yorum:

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *